DreamyBooks

Eğitimciler İçin Ücretsiz !

DreamyBooks kitaplarını eğitimcilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz. Bu hizmetten faydalanmak için aşağıdaki formu k12 uzantılı eposta adresinizi de belirterek gönderebilirsin.

En kısa zamanda hesabın oluşturulacak ve kullanıcı ismin bilgilendirme epostası ile size iletilecektir. Okullara sunduğumuz diğer avantajlarımızı öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Okuma Yazma Öğrenmede DreamyBooks'nin Yeri

DreamyBooks dijital kütüphanesi içerisindeki kitaplar okuma öğretimi sürecinin en önemli destekçilerinden biridir. İçerisinde ses, müzik, yazılı metin ve kelime takip özelliklerinin birlikte kullanılması ile öğrencinin birçok duyusuna hitap edilerek öğrencilerin okumaktan keyif alması hedeflenmiştir. Kitaplar öğrencilere dinleme, okuma ya da okuduğunu dinleme seçenekleri sunmaktadır. Bununla birlikte öğrenciler kitabı dinlerken kelime takip özelliği sayesinde oğrencilerin kelime tanıma sürelerini hızlandırmaktadır. Seslendirme sanatçısı, tiyatrocular tarafından seslendirilen bu kitaplar sayesinde, öğrencilerin doğru diksiyon ve vurgu ile okumayı öğrenmesine fayda sağlamaktadır.

Referans kaynak : "Okuma Yazma Öğrenmede Teknolojinin Yeri" , Nobel Yayınları 2014